Cyfrowe systemy domofonowe ELFON OPTIMA i OPTIMA WIDEO

Autorskie rozwiązanie firmy ELFON – produkt polski, dostosowany do potrzeb rynku. Zrealizowany w oparciu o sugestie instalatorów, z naciskiem na szerokie możliwości konfiguracyjne i na wyeliminowanie mankamentów rozwiązań konkurencyjnych. Bezkompromisowe rozwiązania technologiczne zapewniające wygodną obsługę i eksploatację zarówno dla instalatora jak i użytkowników. Projekt ciągle rozwijany i wzbogacany o nowe możliwości technologiczne, rozszerzoną funkcjonalność. Dostępne w wersji audio i wideo.

Wybrane inwestycje zrealizowane na systemie ELFON Optima »

Główne możliwości konfiguracyjne:

numeracja lokali – prosty i intuicyjny system nadawania numerów i zakresów lokali

ustawienie parametrów ogólnych (czasów i rodzaju dzwonka, tryb działania dodatkowego przekaźnika, kodów ogólnych i indywidualnych, powiadomień, itp.)

personalizacja ustawień dla danego lokalu (np. rodzaju i głośności dzwonka, czasu dzwonienia i rozmowy)

system kodów - otwarcie zamka 4-cyfrowym kodem indywidualnym

8 kodów ogólnych (listonosz, ochrona, służby techniczne)

8-cyfrowy kod serwisowy umożliwiający dostęp do konfiguracji systemu

 

Główne funkcje ułatwiające instalację:

tryb instalacji – umożliwia nawiązanie połączenia panel – unifon z poziomu unifonu, dzięki czemu instalator może w pojedynkę testować system

tryb testu unifonów i systemu – panel automatycznie potrafi wyszukać unifony, których słuchawka nie jest odłożona lub źle podłączona, oraz sprawdzić komunikację w systemie Master-Slave

 

maksymalna rozległość instalacji od panela do ostatniej słuchawki lub monitora
przewód YTKSY 1x2x0,8mm :
dla słuchawek - 600 m
dla monitorów - 350 m

przewód YTKSY 1x2x0,5mm :
dla słuchawek - 350 m
dla monitorów - 200 m

 

Konfiguracja z komputera PC

Do konfiguracji panelu za pomocą komputera służy program OPTIMA PC, który w przejrzysty sposób daje dostęp do wszystkich ustawień oraz umożliwia aktualizacje oprogramowania. Konfiguracja obejmuje całość ustawień dostępnych z poziomu menu panelu. Dodatkowo instalator ma możliwości edycji wpisów listy lokatorów, generowania i drukowania "mini instrukcji" dla użytkowników, z automatycznym wypełnianiem kodów i numerów mieszkań, logowania kluczy RFID. Archiwizacja ustawień pozwala instalatorowi odtworzyć system np. w wypadku kradzieży panelu domofonowego.

Firma

Firma ELFON od 25 lat jest wiodącym producentem cyfrowych systemów łączności - kontroli wejścia dla budownictwa jedno i wielorodzinnego.

Certyfikaty

Deklaracje zgodności CE produktów

Gdzie kupić?

Nasze produkty sprzedawane są w hurtowniach elektrotechnicznych oraz sklepach specjalistycznych.