MOCNA FIRMA GODNA ZAUFANIA 2017

Spośród 70 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w marcu 2018 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, Firma ELFON uzyskała tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2017, bo rozwijała się dynamicznie przy dużej efektywności działania. Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

DOBRA MARKA 2017, 2019

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy tytuł "Dobra Marka 2017 - Jakość, Zaufanie, Renoma" oraz "Dobra Marka 2019 - Jakość, Zaufanie, Renoma" w kategorii: Producenci domofonów.

Wyróżnienie to przyznawane jest najbardziej rozwojowym i najbardziej rozpoznawalnym markom obecnym na polskim rynku. W ramach Programu już po raz ósmy zostały przeprowadzone badania mające na celu określenie wartości, aktywności oraz rozpoznawalności poszczególnych brandów. Przedmiotem analiz, dokonanych między innymi na podstawie ogólnodostępnych źródeł, objęte zostały głównie: pozycja rynkowa poszczególnych marek i ich progres, jakość prezentowana przez dany produkt lub usługę oraz stopień zaufania konsumentów i klientów.

 

DOBRA MARKA 2016

Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy tytuł "Dobra Marka 2016 - Jakość, Zaufanie, Renoma" w kategorii: Polskie Marki. Systemy Domofonowe.

 

Konsumencki Lider Jakości 2013, 2014, 2015, 2018

W realizowanym przez Redakcję "Strefy Gospodarki " dodatku do "Dziennika Gazety Prawnej" programie, głosami konsumentów, produkty marki ELFON zajęły I. miejsce w kategorii: " Domofony" zdobywając tym samym ZŁOTE GODŁO Konsumencki Lider Jakości.

Celem programu było wyłonienie najlepszych, w opinii konsumentów, marek i firm dostępnych oraz funkcjonujących na polskim rynku.
W czasach szerokiej oferty produktowej, polski konsument analizując poziom cen, dostępność produktu wybiera to, co w jego opini jest najlepsze.
Wielu Polaków zastanawia się nad poziomem ceny, znajomością marki, szerokością oferty, dostępnością produktu czy usługi, ale zdecydowana większość kupuje ten produkt, który ich zdaniem, z różnych
powodów jest najlepszy, jest liderem jakości danej kategorii. Właśnie ta opinia Polaków stała się przedmiotem ogólnopolskich badań, zrealizowanych w ramach programu Konsumencki Lider Jakości 2013.
Badania ilościowe i jakościowe przeprowadzane na próbie 4842 osób z 8 największych miast Polski ujawniły, że marka ELFON w kategorii szeroko rozumianych produktów domofonowych została uznana za Lidera Jakości i w ocenie Konsumentów :
1. Świetnie się sprawdza - produkt jest wytrzymały i niezawodny. Firma została polecona przez fachowców.
2. Bo ma najciekawsze wzornictwo.
3. Bo produkty są trwałe i dobrej jakości; nie psują się i wystarczają na długo.
4. Firma dba o najwyższe standardy produkcji.

Wszystkim klientom i użytkownikom naszych produktów serdecznie dziękujemy za okazane uznanie, które motywuje nas do wytrwałej pracy nad unowocześnianiem i projektowaniem nowoczesnych systemów domofonowych.

Gazele Biznesu

Miło nam poinformować, że już kolejny rok nasza Firma znajduje się w elitarnym gronie "Gazel Biznesu"

Ranking Gazele Biznesu to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Pierwsza jego edycja odbyła się w 2000 roku. Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw. Rankingi Gazele Biznesu sporządzane są co roku przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group. Oprócz "Pulsu Biznesu" zestawienia takie opracowują jego siostrzane dzienniki ze Szwecji, Danii, Austrii, Łotwy, Rosji, Estonii i Słowenii.

Gepardy Biznesu

Nagroda ta przyznawana jest corocznie dla najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Celem Konkursu "Gepardy Biznesu" jest wskazanie firm i banków spółdzielczych, których wartość rynkowa najbardziej wzrosła w ciągu dwóch lub czterech lat. Metodologia wykorzystywana w Konkursie "Gepardy Biznesu" pokazuje, ile warta byłaby firma, gdyby jej akcje notowane były na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Na zlecenie Magazynu Przedsiębiorców "Europejska Firma" analizę przeprowadziła Wywiadownia Handlowa InfoCredit. Wyniki Konkursu Gepardy Biznesu ogłaszane są na Konferencjach Gepardów Biznesu, na stronie www.gepardybiznesu.pl i w Magazynie Przedsiębiorców "Europejska Firma".

Efektywna Firma

Firma ELFON Sp. z o.o. znalazła się wśród najbardziej Efektywnych Firm 2012 według rankingu V edycji Konkursu „Efektywna Firma 2012”. Ranking ten pomaga ocenić wiarygodność finansową firmy, ponieważ pomaga określić jak jest ona dochodowa.
Spośród 50 tysięcy firm Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które miały każdego roku przynajmniej 1 mln zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia. Ich efektywność policzył Instytut Nowoczesnego Biznesu. Przedsiębiorstwa, w których czteroletnia średnia zysku netto do przychodów operacyjnych jest wyższa niż 5 proc. uznane zostały za Efektywne Firmy 2012.

ISO 9001

W trosce o Klienta w firmie ELFON funkcjonuje System zarządzania jakością ISO 9001, zgodnie z którym każdy produkt opuszczający nasz zakład poddawany jest pełnej kontroli w warunkach granicznych jego pracy, co pozwala na wyeliminowanie jego wszelkich wad.

Produkcja bezołowiowa

Stosując się do Dyrektywy RoHS dotyczącej zakazu użycia niebezpiecznych substancji w wyposażeniu elektrycznym i elektronicznym opracowaliśmy stosowne procedury kontroli i nadzoru. Dla kupowanych elementów elektronicznych i materiałów do produkcji sprawdzana jest zgodność z Dyrektywą.

Produkt Polski

Nasze produkty spełniają normy Unii Europejskiej, Polskie Normy PN oraz bezpieczeństwa użytkowania, co potwierdzają atesty wydane przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji.

NIE daj się CZADOWI

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Małopolski i nie tylko - ze względu na internacjonalny charakter medium jakim jest internet, firma ELFON w ramach swej strategi "enjoy safety" włączyła się w informacyjną kampanię społeczną "NIE daj się CZADOWI" organizowaną przez Szpital Uniwersytecki w Krakowie, przy współpracy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie i współtworzyła/współfinansowała produkcję materiałów do mobilnej aplikacji multimedialnej pierwszej pomocy "CUMRiK - Życiu na ratunek"

Rys historyczny FIRMY

Firma ELFON od 25 lat jest wiodącym dostawcą cyfrowych systemów łączności - kontroli wejścia dla budownictwa jedno i wielorodzinnego. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii tworzymy i wdrażamy innowacyjne rozwiązania dla dowolnych obiektów mieszkaniowych, przemysłowych oraz pozostałych placówek.

Nasze osiągnięcia :

» ponad 250 000 szt. sprzedawanych systemów domofonowych i wideodomofonowych rocznie
» ogólnopolska i europejska sieć dystrybucyjna obejmująca ponad 500 punktów handlowych ze stałą dostępnością produktów firmy
» liczne dyplomy i certyfikaty umacniające jakość oferowanych produktów i potwierdzające stały rozwój firmy

Ponad 25 lat doświadczenia i tysiące zadowolonych klientów to najcenniejsze wartości, które motywują nas do stałego rozwoju.

Głównym kierunkiem działania firmy jest produkcja cyfrowych oraz analogowych systemów domofonowych i videodomofonowych dla inwestycji budownictwa mieszkaniowego oraz indywidualnych inwestorów. Swoje produkty tworzymy z pasją i dbałością o najwyższą jakość zastosowanych podzespołów przy zachowaniu współczesnego designu. Firma koncentruje się na ciągłym rozwoju oferty uwzględniającej specyfikę i wymagania zmieniającego się rynku.

W ofercie firmy znajdują się marki z zakresu systemów domofonowych: ELFON, ELFON Optima, Kenwei, Lanz, Dahua, Panasonic, których firma jest producentem lub wyłącznym importerem.
Model biznesowy firmy ELFON zapewnia obsługę grupy inżynierskiej na każdym etapie realizacji inwestycji od projektu, wyceny po wykonanie zmian konstrukcyjnych lub programowych w oferowanych systemach na indywidualne zlecenie inwestora. Firma oferuje stałą pomoc on-line w uruchamianiu systemów, bezpłatne certyfikowane szkolenia, 24 godzinną realizację zamówienia na terenie Polski.

Firma

Firma ELFON od 25 lat jest wiodącym producentem cyfrowych systemów łączności - kontroli wejścia dla budownictwa jedno i wielorodzinnego.

Certyfikaty

Deklaracje zgodności CE produktów

Gdzie kupić?

Nasze produkty sprzedawane są w hurtowniach elektrotechnicznych oraz sklepach specjalistycznych.